hotelarze.pl   hotel.pl
  Turystyka   Hotelarstwo    Gastronomia Dzisiaj:  English  
HOTELARSTWO
Hotel
Marketing i sprzedaż
 
GASTRONOMIA
Gastronomia
Kelnerstwo
Kuchnia
Urządzenia gastronomiczne
 
TURYSTYKA
Turystyka
 
KSIĘGARNIA
Zapraszamy do księgarni
 
Pomoce naukowe-hotelarstwo
Hotelarz online - testy dla hotelarzy
Zadania praktyczne dla hotelarzy
Zadania i testy egzaminacyjne
DLA NAUCZYCIELI
Praktyki, Staże

Pomoce naukowe-gastronomia
Hotelarz online -testy z gastronomii
 
Pomoce naukowe-turystyka
Hotelarz online - testy z turystyki
Zadania praktyczne
Zadania i testy egzaminacyjne  
PRZEPISY PRAWNE
dot. obiektów hotelarskich
dot. ochrony przeciwpożarowej
prawo żywnościowe
 
KONFERENCJE, KONKURSY
Konferencje, szkolenia ...
Relacje z konkursów
 
TARGI
Targi turystyczne
Relacje z targów
 
ORGANIZACJE BRANŻOWE
Organizacje turystyczne
Organizacje kucharzy
 
EKSPERCI
Hotelarstwo
Gastronomia
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
 

Jeśli pragniesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie - podaj swój

 adres e-mailZapisz się
Wypisz się


Jeden z zaledwie czterech 7-gwiazdkowych hoteli na świecie The Beijing 7-star Morgan Plaza został oddany gościom tuż przed otwarciem Olimpiady w Pekinie. Goście zatrzymujący się w tym 48-piętrowym hotelu mają do dyspozycji teren o powierzchni prawie 10 ha, gdzie mogą znaleźć centra handlowe, modne apartamenty, najlepszą na świecie restaurację japońską, a nawet świątynię.

Liniowiec marzeń Queen Victoria - powstała w 2007 r., ale zanim to się stało, zbierano opinie osób podróżujących Queen Elizabeth i Queen Mary. To dwie siostry Viktorii - wszystkie należą do eleganckiej linii Cunard. Na statku o długości 294 metrów, szerokości 32 metrów i wysokości 55 metrów, znajduje się m.in.: okazałe lobby z dziełami sztuki, 8 restauracji i barów, kluby nocne, sale klubowe, teatr, kino, kasyno. Jest też SPA, fitness center, baseny i jacuzzi. Wszystko w pięknych, stylowych wnętrzach, które mają zapewnić jak najwyższą jakość wypoczynku. Na wycieczkowcu są atrakcje niespotykane na innych liniowcach, m.in. prywatne loże w trzypiętrowym Royal Court Theatre, pierwsze na świecie pływające muzeum, dwupiętrowa biblioteka z drewnianą boazerią, sześcioma tysiącami wolumenów z całego świata oraz pięknymi spiralnymi schodami, konserwatorium w stylu kolonialnym z fontanną tonącą w zieleni i ruchomym szklanym dachem, trasa do joggingu czy sekretna wiktoriańska alkowa. Na pokład liniowiec zabiera 2 tys. pasażerów. Oddaje im do dyspozycji ponad 1000 kabin. O ich komfort dba załoga licząca 900 osób. Najtańszy bilet na rejs kosztuje niecałe 1000 euro, najdroższy, np. dookoła świata, kosztuje ok. 8 tys. euro.

Podstawowym wskaźnikiem w hotelarstwie są zrealizowane, dzienne obroty każdego wybudowanego pokoju. RevPar jest otrzymywany z iloczynu współczynnika wynajmu pokoi (frekwencja = liczba sprzedanych pokojonocy / liczba pokoi x 100 %) i średniej ceny za pokój (ADR).
uwaga: RevPAR nie bierze pod uwagę dochodów z innych usług hotelu, takich jak restauracje, spa, przystanie, kasyna itp. Przykład:

- średnia frekwencja : 50,76%
- średnia cena w złotych za dobę
  hotelową: 237,83 zł,
- wskaźnik REVPAR wynosi: 120,73zł
 

Punkt rentowności działalności hotelarskiej (Lmin) - jest to minimalna liczba miejsc noclegowych lub pokoi jaką należy sprzedać, aby zapewnić pokrycie kosztów
Lmin = Ks/(c-kz)
Ks-całkowite koszty stałe; c-cena pokoju lub miejsca noclegowego; kz -jednostkowe koszty zmienne przypadające na jedno miejsce noclegowe lub pokój

Hotspot - to otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu, umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi). Hotspoty najczęściej instalowane są hotelach, restauracjach, centrach handlowych, na lotniskach, dworcach, szpitalach i uczelniach. Dzięki nim posiadacze przenośnych komputerów wyposażonych w kartę sieciową standardu 802.11 mogą podłączyć się do Internetu. Czasami usługa taka jest bezpłatna.

Marketing - najważniejszy cel:  dotarcie z właściwym komunikatem do właściwych osób za najniższą cenę.

M-Marketing (mobile marketing) - są to wszystkie formy realizacji strategii komunikacyjnych, wynikających z planu marketingowego, przy pomocy telefonu komórkowego i z wykorzystaniem jego możliwości. Do narzędzi M-Marketingu należą SMS-y, MMS-y i EMS-y - wiadomość głosowa, przetworzona elektronicznie. Usługi te zrobiły błyskotliwą karierę i są obecnie najchętniej wykorzystywane, głównie ze względu na swą prostotę i niskie koszty. M-Marketing można zastosować w serwisach informacyjnych, w konkursach konsumenckich czy w głosowaniu w konkursach.

Event - wydarzenie,  spotkanie (towarzyskie, mecz), zawody.
Event - rozumiemy jako każdą formę wydarzenia typu handlowego albo promocyjnego  o charakterze bardziej masowym, jak np. koncert.
Najważniejsze elementy dobrego eventu to: oryginalność, odwaga pomysłu i spójność projektu z komunikacją marki.

non-event - fiasko

MARKETING
 
Pracownik marketingu i sprzedaży. Kim powinien być?
 

Na stanowisku specjalisty ds. marketingu i sprzedaży doskonale sprawdzają się osoby, które mają doświadczenie na stanowisku recepcjonisty. Wiedza zdobyta „na froncie” jest niezbędna do wysokiej jakości pracy w marketingu.

  [dodano: 22.02.2010]
Pokój hotelowy wart swojej ceny. Trendy na rok 2010
 

Co zrobić, aby utrzymać klientów przy sobie i nie dopłacać do interesu?
W pierwszej kolejności należy przeanalizować oferty konkurencji. W drugiej, należy obniżyć ceny. W trzeciej, uatrakcyjnić ofertę. Najwięksi gracze na rynku hotelowym dyktują warunki. Są inicjatorami wielu rozwiązań na przyciągnięcie gościa do hotelu. Nie zawsze triki marketingowe są tanie, ale czasem warto iść śladem "dużych".

  [dodano: 10.02.2010
Rozwiązania ekologiczne mogą być jednym z czynników decydujących o wyborze hotelu
 

Aż 94% osób ankietowanych zadeklarowało, że ekologia ma dla nich znaczenie, a 84% przyznało, że w życiu codziennym postępuje w sposób ekologiczny. Wśród inicjatyw ekologicznych wprowadzonych przez sieć Starwood Hotels & Resorts znajdują się m.in.: ... Zielony Pokój, zachęcający gości do powtórnego używania ręczników i pościeli.

  [dodano: 12.02.2010
Wyjątkowe wyposażenie pokoi „Executive” w hotelach Novotel.
 

Sieć hoteli Novotel w Polsce wprowadziła nowe standardy wyposażenia pokoi „Executive”, przeznaczonych dla najbardziej wymagających gości. Z myślą przede wszystkim o klientach biznesowych pokoje te oferują bezpłatny dostęp do internetu i darmowe rozmowy lokalne. Aby zapewnić komfort pracy i wypoczynku na wyposażeniu są także ekspresy do kawy Nespresso z wyborem najlepszych kaw oraz stacje dokujące do iPhone’ów i iPod’ów.

  [dodano: 10.02.2010]

 

Roczny przegląd HRS.com: rezerwacje i ceny w 2009 r.

 

Pomimo obniżki cen o prawie 18 procent, Nowy Jork plasuje się na pierwszej pozycji w rankingu miast o najwyższych cenach usług hotelarskich w 2009 r. Średnia cena pokoju wyniosła tam 157,24 euro. Pomimo spadku cen o prawie 33 procent w Moskwie, stolica Rosji zachowała drugie miejsce w rankingu najdroższych miejsc na świecie.

  [dodano: 10.02.2010]
Jak pozyskać gości indywidualnych do hotelu. Weekend na sprzedaż
  Dobrym rozwiązaniem jest decyzja utworzenia najbardziej popularnej w tym roku oferty 2 noclegi = 3 noce. Ta konstrukcja przyciągnie na pewno osoby chcące wypocząć jak i zwiedzać. Dołączy tu cała rzesza osób poruszających się po kraju w interesach. Drugie rozwiązanie, to oferta nakłaniająca do ponowne przybycie do hotelu. Proponujemy pobyt minimum dwudniowy z bonusem finansowym. Za każdy dzień pobytu gość otrzymuje pewną kwotę...
   
Walentynki 2008. Jedyna w lutym okazja do przypomnienia gościom o istnieniu hotelu.
 

Chcąc utrzymać i zdobyć nowych gości hotele muszą szukać nowych inspiracji. A ponieważ coraz trudniej jest wymyślić coś nowego, wiele "tradycyjnych" pomysłów ubiera się w nowe szaty. Walentynki. Jak jeszcze można uczcić ten dzień? Jak nadać mu większą rangę?

  [dodano - 04.02.2008]
Co Polki sądzą o swoim wyglądzie i co chciałaby w nim zmienić, gdyby miały sprzyjającą okazję
 

Prawie połowa (45%) badanych kobiet chciałaby przede wszystkim schudnąć, co
czwarta wolałaby mieć zgrabniejsze nogi i prawie tyle samo kobiet poprawiłoby
jakość swoich włosów.

Hotel na targach
 

Targi turystyczne mają się dobrze, o czym świadczą zarówno duże ilości  wystawców, jak i nie malejące tłumy odwiedzających stoiska targowe.
Zmieniła się formuła targów turystycznych, coraz mniej na nich ofert do sprzedaży, coraz więcej regionów i krajów prezentujących swoje atrakcje....Organizacja stoisk odpowiadającym takim oczekiwaniom gości targowych też podlega ewolucji. Stoiska narodowe są coraz bogatsze, regiony prezentują wizualizacje mające trafić w oczekiwania odwiedzających, do tego ciekawe animacje, oryginalne pomysły na wyróżnienie się.

  [dodano - 27.02.2010]
   
  Restauracja w Hotelu
   
Skutecznie promować swoją restaurację czyli działać marketingowo
 

idea jest prosta - poznać i zaspokoić potrzeby konsumentów. Tylko jak to zrobić?... Zaspokajając potrzeby konsumentów za pośrednictwem produktu należy mieć na uwadze nie tylko menu, czyli liczbę, rodzaj i jakość oferowanych dań, ale także ofertę tak zwanych usług dodatkowych, np. kulturalno-rozrywkowych (koncerty, występy itp.).

  [dodano - 14.10.2009]
satysfakcja konsumenta i rentowny zysk właściciela to dwa podstawowe cele, których spełnienie zależy od prawidłowo przygotowanej karty menu !!!
   
  ARCHIWUM
AromaMarketing
Dlaczego warto mieć KARTKI POCZTOWE w hotelu
Podstawy sukcesu komercyjnego hotelu
Internet - zapomniane miejsce przez warszawskie hotele
   

 

WYMAGANIA
kategoryzacyjne:
- hotele - motele -
pensjonaty - schroniska
 
 Hotelarz online - pierwsze w internecie testy dla każdego hotelarza.

Copyright © 2000-2008 Hotelarze.pl | Dodaj do Ulubionych | Redakcja | e-mail: redakcja@hotelarze.pl